Kolejna propozycja w ramach terapii własnej lub wsparcia podczas odbywanej terapii - 8 tygodniowy kurs uważności do wykonania samodzielnie w domu.

Książka zawiera pełny kurs uważności, podzielony rozdziałami na 8 tygodni pracy własnej z uważnością (jeden rozdział=1 tydzień pracy). Przed przystąpieniem polecam zapoznać się z pierwszymi, wprowadzającymi w tematykę uważności rozdziałami.

Cała książka napisana jest bardzo czytelnie, przyjaznym językiem. Tygodnie praktyki zawierają wprowadzenie teoretyczne, szczegółowe opisy własnych ćwiczeń, bardzo konkretne wskazówki do pracy własnej oraz całe medytacje/praktyki, które można także odsłuchiwać z dołączonej do książki płyty.

Dla kogo? W mojej opinii przede wszystkim dla osób, które coś już wiedzą o uważności, mają wstępne przekonanie do tego procesu, a brakuje im czasu lub środków lub fizycznej możliwości uczestniczenia w kursie uważności. Można też włączyć go w proces psychoterapii przy niedużym wsparciu ze strony terapeuty.

Bardzo ważne! Przyda się pewna doza samodyscypliny oraz przestrzeń czasowa - odsłuchiwanie medytacji i wykonywanie ćwiczeń szczególnie na początku będzie wymagało poświęcenia codziennie pewnego czasu. Potem proces uważności powinien zostać "wcielony" w nasze codzienne życie:)